Schrammsteine

Skalní město Schrammsteine najdete blízko městečka Ostrau v oblasti Saské Švýcarsko. Od hraničního přechodu v obci Hřensko je vzdáleno jenom 6,5 km. Schrammsteine spatříte od Schmilky až k lázeňskému městečku Bad Schandau. Na Schrammsteine se dostanete spoustou značených cest a některé z nich začínají už za hranicemi. Je však nutné, abyste počítali se značným převýšením mezi rozeklanými skalami a se strmými žebříky. Pískovcový blok „Šrámové kameny“ je protkán šrámy způsobující zranění zdejším nadšencům do horolezectví.

Kromě namáhavějších túr dojedete autem až na lesní parkoviště, odkud se dá jít po celkem pohodlné cestě až na vyhlídku. Stoupání se sice nevyhnete, ale bude daleko menší než při stoupání až od Labe. Z vyhlídky se vám naskytnou různé úchvatné pohledy, například na věže Hoher Torstein, Vorderer Torstein, na  kaňon Labe, Pfafenstein, zbytky středověkého hradu Falkenstein, Lilienstein, Königstein a jiné stolové hory v Saském Švýcarsku.

Vyhlídku zajišťuje zábradlí, je tedy zabezpečená proti nechtěným pádům. Stejně tak samotné cesty lemují lana. Konec vyhlídky zakončuje lavička, kde se můžete posadit a vychutnávat si pole, lesy a skály pod sebou. Poté budete pokračovat po zaklesnutých žebřících nahoru a dolů přes skály. Poté se ocitnete na  lázeňském chodníku na rozcestí cest, kde se můžete vypravit dál – třeba na vyhlídku Carolafelsen.